زمان مطالعه: < 1 دقیقه
5
(1)

یکی از عواملی که سالانه سلامتی جمعیت زیادی از مردم جهان را به‌ویژه در فصول سرد سال مورد تهدید قرار می‌دهد، انتشار گاز مونوکسید کربن در فضای زندگی ما انسان‌ها است. خوشبختانه با پیشرفت فناوری، اختراع هشداردهنده مونوکسید کربن ( دتکتور مونوکسید کربن ) ، بسیاری از عوامل آسیب‌رسان بر سلامت انسان‌ها شناسایی‌شده‌اند. و راهکارهای مؤثری برای پیشگیری از بروز این عوامل در نظر گرفته‌شده است.

مقاله پیشنهادی: دتکتور مونوکسید کربن

احتمالاً واژه‌ی ناراحت‌کننده‌ی مرگ خاموش به گوش شما آشناست. متأسفانه مرگ خاموش که جان بسیاری از هموطن‌هایمان را در طول سال می‌گیرد. در اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن اتفاق می‌افتد.

گاز کربن مونوکسید در اثر سوختن ناقص منابع هیدروکربنی تولید می‌شود. بهتر است بگویم هرکجا که آتش وجود دارد احتمالاً تولید این گاز نیز وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: نصب دتکتور مونوکسید کربن


مثلاً اجاق‌گاز آشپزخانه، آبگرمکن و انواع پکیج‌ها و موتورخانه‌ها، بخاری و حتی اگزوز ماشین منابعی هستند که گاز مونوکسید کربن را تولید می‌کنند  و ما هرروز با آن‌ها سرکار داریم.


برای جلوگیری از نشت این گاز در محیط زندگی‌مان ما به‌صورت مرتب باید لوله‌های دودکش بخاری، هود، آبگرمکن و… را کنترل کنیم و مطمئن باشیم که چیزی راه آن را مسدود نکرده باشد و یا درزی برای نشت گاز در لوله دودکش وجود نداشته باشد.

اما باید به این نکته هم توجه داشت که گازکربن مونوکسید از طرفی کاملاً بدون رنگ و بدون بو می‌باشد و از طرفی دیگر بسیار سمی و اشتعال‌زا است و در صورت انتشار در محیط زندگی هم موجب گازگرفتگی موجودات زنده می‌شود و هم احتمال آتش‌سوزی وجود دارد.

پس اگر شما شخصی هستید که برای حفظ سلامتی خود و خانواده ی خود احساس مسئولیت می کنید، پیشنهاد متخصصان شرکت لیدوما را بخوانید.

چگونه از گازگرفتگی جلوگیری کنیم؟

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی پنج ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

ممنون از بازخوردتون!

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه